Sterowniki do solarów – polecane produkty!

Sterowniki do solarów – polecane produkty!

Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Jedną z najpopularniejszych metod jest stosowanie kolektorów słonecznych. Układ solarny składa się z kilku podjednostek, wśród których znajdują się między innymi odpowiednie sterowniki. Takie urządzenia umożliwiają sterowanie wszystkimi elementami instalacji z poziomu prostego panelu LED. W ofercie producentów sterowników znajdują się zarówno sterowniki do pojedynczych układów solarnych, jak i urządzenia sterujące bardziej skomplikowanymi systemami kolektorów. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych sterowników do solarów – na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Pierwszym rekomendowanym przez nas urządzeniem jest sterownik PCSOL 150 produkowany przez firmę Salus. To bardzo proste w obsłudze urządzenie pozwala w wygodny sposób sterować systemem kolektorów słonecznych. Naczelnym zadaniem sterownika jest przekazanie ciepła nagromadzonego w wyniku działania promieni słonecznych do zasobnika ciepłej wody użytkowej. Gdy temperatura wody w zasobniku osiągnie wymagany poziom, regulator PCSOL 150 automatycznie zatrzymuje pompę, dzięki czemu unika się przegrzania zasobnika i kolektora. Sterownik jest wyposażony w łatwy w obsłudze panel LED wraz z czytelnymi wizualizacjami.

Kolejnym godnym polecenia urządzeniem jest sterownik PCSOL 200 BASIC. Jego producent, renomowana firma Salus, zadbał o wszelkie szczegóły ułatwiające korzystanie ze sprzętu. Sterownik PCSOL 200 BASIC posiada czytelny wyświetlacz LCD oraz wygodny system obsługi TOUCH & PLAY usprawniający sterowanie całym systemem układu solarnego. Za uwagę zasługuje przede wszystkim wielofunkcyjność urządzenia oraz działanie optymalizujące wykorzystanie energii cieplnej pozyskanej z promieniowania słonecznego do ogrzania wody znajdującej się w zasobniku. Po osiągnięciu maksymalnej temperatury zasobnika sterownik zatrzymuje pompę w celu uniknięcia przegrzania instalacji.

Świetnym urządzeniem jest także termoregulator ST-402n, umożliwiający kompleksowe sterowanie układem instalacji solarnej aż dla 11 konfiguracji całego układu. Za pośrednictwem regulatora możemy przede wszystkim w prosty i wygodny sposób sterować pracą pompy głównej. Jest to możliwe dzięki rejestrowaniu przez urządzenie temperatury na kolektorze oraz w zasobniku. Urządzenie tak steruje pracą systemu, by możliwe było odzyskanie jak największej ilości energii z kolektorów. Dużym atutem termoregulatora ST-402n jest wyposażenie programatora w czytelny wyświetlacz LED z pełną obsługą dotykową.

Kolejnym polecanym sterownikiem jest ST-401. Urządzenie pozwala na w pełni automatyczne sterowanie pracą pompy głównej oraz kierowanie odprowadzaniem energii z kolektora do zasobnika. Możliwe jest podłączenie do sterownika dodatkowych urządzeń, np. grzałki elektrycznej lub pompy cyrkulacyjnej. Poza sterowaniem pracą pomp, ST-401 posiada funkcję zabezpieczenia kolektora zarówno przed przegrzaniem, jak i przed zamarzaniem. Sterownik posiada solidnie wykonaną obudowę, odporną na działanie szerokiego zakresu temperatur.

Jednym z bestselerów jest regulator solarny EKOSOL 400. Sterownik umożliwia optymalne gospodarowanie energią pochodzącą z kolektora, która wędruje do zasobnika ciepłej wody użytkowej. Urządzenie pozwala na automatyczne podgrzewanie wody w zasobniku do temperatury żądanej przez użytkownika. Regulator pozwala na sterowanie 2 polami kolektorów. Plusem jest wyposażenie urządzenia w licznik energii oraz czytelne menu wraz z intuicyjnym systemem obsługi.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *