Sterowniki do kotłów – jak wybrać najlepsze?

Sterowniki do kotłów – jak wybrać najlepsze?

Układ centralnego ogrzewania to jedna z najważniejszych instalacji w całym domu. Możemy dzięki niej w bardzo komfortowy sposób ogrzać mieszkanie czy biuro. Elementem wspomagającym optymalne rozprowadzanie energii są sterowniki do kotłów c. o. Umożliwiają bardzo wygodne ustalanie pożądanej temperatury poprzez regulację procesu wytwarzania energii cieplnej oraz rozprowadzania ciepła w obrębie instalacji. W sprzedaży jest obecnie spory wybór sterowników do kotłów. W naszym poradniku prezentujemy te z nich, które zasługują na szczególną uwagę.

Na początku wymieńmy nowość na rynku, COMANDO AMICO REMOTO V2 WIRELESS (CAR V2). Jest to urządzenie bezprzewodowe, w związku z czym korzystanie z niego jest bardzo wygodne. Sterownik umożliwia zarówno ustawienie tygodniowego cyklu temperatur, pełniąc funkcję termostatu, jak również pozwala na zarządzanie pracą kotła, pełniąc funkcję panelu sterowniczego. COMANDO AMICO REMOTO V2 WIRELESS (CAR V2) posiada czytelny panel, na którym wyświetlane są informacje dotyczące temperatury czynnika grzewczego, ciepłej wody użytkowej i otoczenia, funkcji wykonywanej przez kocioł oraz dane na temat aktualnej daty i godziny.

Ciekawym sprzętem jest panel sterujący CONTROL, produkowany przez firmę DK System. Panel współpracuje z regulatorami z serii 200. Urządzenie pozwala na wygodny odczyt najważniejszych danych dotyczących systemu centralnego ogrzewania. Panel w sposób stały wskazuje mierzoną temperaturę, a ponadto posiada funkcję alarmu dźwiękowego emitowanego w chwili przekroczenia temperatury żądanej. Panel sterujący CONTROL ma niewielki rozmiar i nowoczesną, minimalistyczną formę. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, a jego zamontowanie jest banalnie proste.

Idealnym sterownikiem do regulowania pracy kotła stałopalnego jest EKOSTER 200 firmy DK System. To niewielkie, ale bardzo przydatne urządzenie reguluje pracę nadmuchu w kotle centralnego ogrzewania, jak również posiada zdolność sterowania włączaniem pompy obiegowej. Ale to nie wszystko – to nowoczesne urządzenie pozwala bowiem na o wiele więcej. EKOSTER 200 umożliwia między innymi utrzymanie w kotle żądanej temperatury dzięki sterowaniu nadmuchem, ochronę kotła przed przegrzaniem i zamarzaniem czy ochronę pompy przez nagromadzeniem się kamienia. Ponadto, EKOSTER 200 wysyła alarm dźwiękowy w przypadku uszkodzenia czujnika temperatury. Warto rozważyć zakup urządzenia również ze względu na bardzo przystępną cenę.

Urządzeniem z pewnością godnym uwagi jest regulator Master. Urządzenie ma nowoczesną, designerską obudowę, która została wykonana z solidnych i trwałych materiałów. Regulator może być z powodzeniem używany nawet w bardziej rozbudowanych w instalacjach centralnego ogrzewania. Urządzenie umożliwia sterowanie pracą kotła retortowego pompą ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania oraz zaworu 3-drogowego. Regulator jest wyposażony w czujnik informujący o wzroście temperatury oraz alarm zabezpieczający podajnik przed zapłonem. Produkt posiada bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników.

Ostatnim urządzeniem, które przykuło naszą uwagę, jest sterownik do kotła K1PRV4 firmy DEFRO. To nowoczesny sterownik wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz graficzny, który obsługuje się za pomocą wygodnego panelu dotykowego. Sterownik umożliwia komfortowe sterowanie pracą kotła z wykorzystaniem innowacyjnej technologii turbinowego przepływomierza, pozwalającego na odpowiedni dobór parametrów podajnika i wentylatora. Producent zapewnia dwuletnią gwarancję na zakupiony sprzęt.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *