Sterowniki do kominków – jak wybrać ten najlepszy?

Sterowniki do kominków – jak wybrać ten najlepszy?

Marzeniem wielu z nas jest posiadanie w domu kominka. Kominki dodają wnętrzu przytulności i są bardzo efektownym elementem aranżacji. Bardzo praktyczne są zwłaszcza kominki wyposażone w płaszcz wodny, ponieważ mogą stanowić źródło zasilania instalacji ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Do obsługi kominków używa się specjalnych sterowników. Sterowniki mogą współpracować zarówno z paleniskami z płaszczem wodnym, jak i bez. Oferta producentów w zakresie sterowników do kominków jest bardzo szeroka. Na jakie produkty warto zwrócić szczególną uwagę? Przedstawiamy kilka rekomendowanych przez nas urządzeń.

Niezawodną pomocą w przypadku kominków jest regulator obrotów nawiewu. Ciekawą propozycją może być w tym zakresie model RT-03C ARO firmy TATAREK. Regulator steruje przepływem powietrza w komorze wentylatora nawiewowego znajdującego się w kominku oraz mierzy jego temperaturę. Urządzenie może pracować w trybie ręcznym lub automatycznym. W przypadku wykrycia nieprawidłowości w działaniu czujnika temperatury urządzenie emituje alarm dźwiękowy. Urządzenie posiada duży wyświetlacz, na którym w trybie automatycznym podawane są bieżące informacje na temat aktualnej temperatury. Dużym atutem RT-03C ARO jest bardzo korzystna cena.

W bardziej skomplikowanych i rozbudowanych instalacjach doskonale sprawdzi się sterownik RT-O8K KOMINEK PLUS, dostępny również w wersji nadtynkowej z symbolem RT08K-N. Jego producent, renomowana firma TATAREK, zapewnia dwuletnią gwarancję na sterownik. Regulator jest idealnym rozwiązaniem dla rozbudowanych instalacji grzewczych składających się z kominka z płaszczem wodnym połączonego z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Sterownik pozwala na w pełni automatyczną obsługę dwóch obiegowych pomp centralnego ogrzewania. Interesującą funkcją jest również tryb letni, pozwalający w cieplejszych miesiącach obsługiwać wyłącznie pompę ciepłej wody użytkowej, bez konieczności uruchamiania pomp odpowiedzialnych za dostarczenie ciepła do instalacji grzewczej.

Prawdziwym bestselerem jest sterownik RT-08G TATAREK BUFOR, współpracujący z przepustnicą powietrza 100 Ø ZRT8G. Regulator jest idealnym rozwiązaniem w przypadku kominków z płaszczem wodnym. Zaawansowany układ mikroprocesorowy steruje pracą całego układu, zapewniając domownikom pełen komfort i wygodę eksploatacji. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz graficzny, pokazujący aktualne informacje dotyczące aktywnych funkcji i pozwalający na bieżące monitorowanie pracy regulatora. Użycie sterownika pozwala w optymalny sposób wykorzystać ciepło pochodzące z kominka w celu ogrzania pomieszczeń mieszkalnych.

Kolejne interesujące urządzenie to mikroprocesorowy regulator temperatury RT-08P BUFOR LUX „TITANIUM”. Urządzenie jest przeznaczone do palenisk z płaszczem wodnym, w których proces spalania regulowany jest za pośrednictwem przepustnicy powietrza. Sterownik może być wykorzystywany w instalacjach, w których istnieją trzy odbiorniki ciepła (instalacja centralnego ogrzewania, zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz zbiornik buforowy).

Ostatnim rekomendowanym przez nas urządzeniem jest KOMINEK PLUS RT-08K. Sterownik dedykowany jest dla kominków z płaszczem wodnym współpracujących z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Regulator umożliwia całkowicie automatyczną obsługę dwóch pomp obiegowych centralnego ogrzewania. Sterownik wyposażony jest w nowoczesny ekran LCD, na którym wyświetlane są bieżące informacje na temat aktualnej pracy urządzenia. Obsługa wyświetlacza jest bardzo prosta i intuicyjna.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *