Czujniki – które z nich są niezbędne Twoim mieszkaniu?

Czujniki – które z nich są niezbędne Twoim mieszkaniu?

Bardzo często sięgamy obecnie po rozmaite detektory, dzięki którym możemy zyskiwać informacje na temat otaczającego nas środowiska. Zadaniem czujników jest wychwytywanie z otoczenia określonych sygnałów i informowanie o tym użytkownika. Korzystanie z takich urządzeń zwiększa naszą wygodę na co dzień, a nierzadko chroni nas przed poważnym niebezpieczeństwem. Poniżej przedstawiamy kilka rekomendowanych przez nas urządzeń.

Pierwszym urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę, jest czujnik dymu WST-630 z technologią Wi-Safe 2. Pojawienie się dymu w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do wybuchu pożaru oraz groźnych zatruć. Dlatego niezwykle ważne jest stałe monitorowanie poziomu dymu znajdującego się w powietrzu – do tego celu idealnie nadaje się czujnik WST-630. Urządzenie ma bardzo niewielkie rozmiary, a po odpowiednim zamontowaniu staje się praktycznie niewidoczne. WST-630 to sprzęt najwyższej klasy, zapewniający pełne bezpieczeństwo i ochronę przed dymem. Czujnik działa w sposób bezobsługowy, wyposażony jest bowiem w pojemna baterię litową, zapewniającej nieprzerwane działanie na około 10 lat. Detektor jest bardzo czuły – dzięki zastosowaniu technologii TERMOPTEK zdolność reagowania na najmniejsze źródła dymu jest dwa razy szybsza niż w konkurencyjnych czujnikach.

Innym godnym uwagi sprzętem jest czujnik pellety ST-67. Detektor jest niezastąpioną pomocą w kontrolowaniu poziomu biopaliw stałych w silosach zbożowych oraz w zasobnikach kotłów opałowych. ST-67 doskonale sprawdzi się do kontroli poziomu pelletu, kukurydzy i owsa. Określanie poziomu paliwa jest możliwe dzięki wykorzystaniu profesjonalnych czujników pojemnościowych. Gdy detektor wykryje zbyt mały poziom paliwa, emituje sygnał napięciowy do zewnętrznego podajnika paliwa, prowadzący do automatycznego uzupełnienia ubytku bez konieczności ingerencji człowieka. Dzięki zautomatyzowaniu procesu dodawania paliwa, czujnik ST-67 znacznie usprawnia pracę.

Jednym z największych zagrożeń osób przebywających w zamkniętych pomieszczeniach jest tlenek węgla, potocznie nazywany czadem. Jego obecność w powietrzu prowadzi do groźnych zatruć, nawet ze skutkiem śmiertelnym. Nieocenioną pomocą są profesjonalne czujniki tlenku węgla. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje FireAngel CO-9B. Urządzenie nie wymaga zasilania zewnętrznego, ponieważ działa na baterie. Czujnik został wyposażony w najnowszej generacji sensor elektrochemiczny, dzięki czemu jest zdolny wykrywać nawet najmniejsze ilości tlenku węgla w pomieszczeniu.

Bardzo praktycznym urządzeniem jest również czujnik OS600, służący do wykrywania otwarcia drzwi i okien. To niewielkie, bezprzewodowe urządzenie wysyła sygnał informujący o tym, że drzwi lub okna zostały otwarte. Użycie OS600 pozwala na upewnienie się przed opuszczeniem budynku, czy wszystkie drzwi i okna zostały zamknięte. Za pomocą tego czujnika możemy także sprawdzić, czy pod naszą nieobecność ktoś nie otworzył drzwi lub okien. Zastosowanie detektora znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i w pracy.

Ostatnim urządzeniem, które wywarło na nas spore wrażenie, jest pokojowy czujnik temperatury TS600. Detektor jest bezprzewodowy, dzięki czemu można go zamontować w dowolnym miejscu. Urządzenie posiada zdolność regulacji temperatury w pomieszczeniu. To innowacyjne urządzenie może współpracować z bramką internetową UGE600, a także z aplikacją SALUS Smart Home. Czujnik może łączyć się w trybie online z innymi urządzeniami z serii iT600RF.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *