PAE Logo
WyszukiwarkaPubliczna kampania edukacyjna w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów     W dniu 21 listopada 2013 roku, Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o., rozpoczęła realizację kampanii edukacyjnej mającej na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów na terenie Województwa Podkarpackiego. Hasło  przewodnie kampanii brzmiało „NAŁADOWNI EKOLOGIĄ”., natomiast logiem kampanii była jaskrawo-zielona postać baterii.
W publicznej kampanii edukacyjnej udział wzięło łącznie 42 szkoły podstawowe.

      Zajęcia edukacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych. W trakcie zajęć uczniowie mogli się dowiedzieć z czego zbudowana jest bateria, w jaki sposób działa czy też jakie straty dla środowiska niesie ze sobą brak segregacji odpadów tj. zużytych baterii i zużytych akumulatorów. Celem kampanii było podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów, Pod koniec zajęć w każdej szkole uczniowie otrzymywali gadżety z hasłem i logiem kampanii (baloniki, ołówki, opaski odblaskowe).

Następnym punktem kampanii były przeprowadzone konferencje otwarte w galerii handlowej MILLENIUM HALL w Rzeszowie. Konferencje odbywały się na specjalnie przygotowanym placu w pobliżu sklepu AVANS II poziom. Spotkania odbyły się w dniach : 06.12.2013 r., w godzinach od 13:00 do 15:00, 07.12.2013 r., w godzinach od 11:00 do 13:00 i 08.12.2013 r., w godzinach od 12:15 do 14:15. Konferencje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i osób starszych, w trakcie których interesanci mogli zapoznać się z tematem zbiórki zużytych baterii i akumulatorów, zagrożeń jakie niosą za sobą źle zutylizowane baterie i akumulatory oraz obejrzeć film przygotowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów. Wśród słuchaczy były rozdawane gadżety dla osób najbardziej aktywnych i zainteresowanych tematyką zużytych bateria i zużytych akumulatorów.

     Całość kampanii edukacyjnej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i zużytych akumulatorów podsumowano podczas spotkania w dniu 12 grudnia 2013 roku, w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego ul. Towarnickiego 3A o godzinie 13:00. Członek Zarządu Tadeusz Pióro wręczył nagrody dla 11 szkół,  które wykazały się najlepszym wynikiem  w zbieraniu zużytych baterii w przeliczeniu na 1 ucznia. Nagrodą był stół do gry „piłkarzyki” oraz sprzęt sportowy. Uczestnikami Spotkania (ok. 50 osób) byli przedstawiciele nagradzanych szkół oraz wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast, którzy nadzorują przedmiotowe szkoły. Przedstawiciele lokalnych władz otrzymali od Marszałka Województwa Podkarpackiego  listy gratulacyjne.


powrót

Galeria Zobacz całość Obrazki ziemia


Galeria Zobacz całość Obrazek ziemia Porady praktyczne Do pobrania