PAE Logo
Wyszukiwarka"Energooszczędne oświetlenie w gminie"Dnia 5 lipca 2016 r w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego odbyła się konferencja pt. „Energooszczędne oświetlenie
w Gminie”, skierowana do przedstawicieli jednostek samorządowych oraz instytucji ochrony zdrowia z terenu Podkarpacia. Konferencję zorganizowała Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o.
Tematem przewodnim spotkania były nowoczesne technologie oraz energooszczędne rozwiązania w dziedzinie oświetlenia.
Zaproszeni  prelegenci zaprezentowali i uświadomili uczestnikom jak ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju oświetlenia, by było ono przyjazne dla człowieka, ułatwiało życie codzienne, wpływało pozytywnie na nasze samopoczucie oraz efekty estetyczne czy  wizualne.
Przybyli specjaliści- doradcy, architekci oraz projektanci oświetlenia przedstawili korzyści płynące z zastosowania oświetlenia LED, ich wysoką energooszczędność, długą żywotność, trwałość oraz bezpieczeństwo. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się
w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić modernizację oświetlenia terenów publicznych oraz jakie szanse daje prawidłowo przeprowadzony proces modernizacji.
Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości cieszyły się również tematy związane z energooszczędnymi rozwiązaniami
i technologiami stosowanymi w szpitalach oraz szkołach.
Na zakończenie konferencji przedstawione zostały możliwości wsparcia projektów dotyczących wymiany oświetlenia na energooszczędne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

Wysoka frekwencja, jak również żywa dyskusja świadczą o dużym zainteresowaniu i zapotrzebowaniu na wdrażanie energooszczędnego oświetlenia na Podkarpaciu.

 


powrót

Galeria Zobacz całość Obrazki ziemia


Galeria Zobacz całość Obrazek ziemia Porady praktyczne Do pobrania